Nowa strona 1
 

sobota, 18 stycznia 2020 r.
Informacja o Cechu
Wstąp do Cechu
Struktura Cechu
Cennik usług
Ustawa o Rzemiośle
Statut Cechu
Nadzór szkoleń
Przygotowanie zawodowe dorosłych
Egzaminy
Wynagrodzenie uczniów
Wynagrodzenia
ZUS rzemieślnika
Członkowie Cechu
Ochrona Środowiska
Ośrodek Dokształcania Kadr
Compensa - ubezpieczenie grupowe
Przydatne Linki
Certyfikat cechowy
Dzieje cechów wągrowieckich
Ośrodki wypoczynkowe
Programy użytkowe
Kontakt


 

 

 

 

 

 

 

Strona główna / Aktualności

• [2018-06-25] - Szkolenie BHP ! | wieści cechowe

Prosimy pracodawców o bieżącą kontrolę ważności kursów BHP (swoich i pracowników) oraz profilaktycznych badań lekarskich pracowników. Są to elementy, które każdorazowo podlegają kontroli Inspekcji Pracy.

Przypominamy że: każdy uczeń prócz instruktażu wstępnego w ciągu pierwszego roku pracy musi mieć ukończone szkolenie okresowe. Cech będzie organizował te szkolenia w sierpniu 2018 roku.

1. Szkolenie okresowe - 9 godzin, koszt 40,00 zł    termin: 29-08-2018
2. Instruktaż wstępny dla nowo przyjmowanych uczniów trwa 3 godziny, koszt 15,00 zł    termin: 30 i 31 sierpnia 2018 - po podpisaniu umów o naukę.

Każdy pracodawca i pracownik musi mieć aktualny kurs okresowy BHP.
Będziemy organizowali te szkolenia na przełomie sierpień/wrzesień

Oczekujemy na zgłoszenia !!!

• [2018-06-25] - REKRUTACJA DO RZEMIEŚLNICZEJ SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA W WĄGROWCU | wieści cechowe

Przyjmujemy podania uczniów do Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia, która ma uprawnienia szkoły publicznej. Dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły, który znajduję się w budynku Cechu.

• [2018-05-17] - UWAGA !!! ZMIANA USTAWY O SWOBODZIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ | wieści cechowe

Informujemy, że dnia 19 maja 2018 roku mija termin, w którym zgodnie z art, 61 Ustawy z dnia 25 września 2015 roku o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw/Dz.U. z 2015r., poz. 1893/ przedsiębiorca powinien uzupełnić wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o numer PESEL, w przypadku gdy wpis tej informacji nie zawiera.

Przedmiotowy przepis stanowi, że przedsiębiorca uzupełnia wpis o tę daną w termonie 2 lat od dnia wejścia w życie wymienionej wyżej ustawy. Termin ten mija właśnie 19 maja 2018 roku. Po upływie tego terminu CEIDG wykreśla przedsiębiorcę, którego wpis nie zawiera nr PESEL. Grozi to poważnymi konsekwencjami również w kontaktach z ZUS, GUS i organami skarbowymi.

• [2018-05-17] - Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie !! | wieści cechowe

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W CZĘSTOCHOWIE

Kontynuując piękną, długoletnią tradycję pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu podjęła się w tym roku organizacji tej uroczystości.

Spotkanie w tym miejscu tworzy niepowtarzalną więź i wspólnotę. Wspaniałą okazją do świętowania jedności również patriotycznej ponieważ jest 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczna Pielgrzymka pod hasłem ,,Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny" odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018r.

Zgłoszenia:
Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
tel. 18 443 66 69
e-mail:
izba.rzem.ns@pro.onet.pl

• [2018-05-16] - OCHRONA DANYCH OSBOWYCH !! | wieści cechowe

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH !!!

Informujemy, że od 25 maja 2018 roku zaczną obowiązywać przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady /UE/ nr 216/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu w celu pomocy wszystkim zainteresowanym opracowała podstawowe i wzorcowe dokumenty oraz niezbędne informacje dotyczące tematyki ochrony danych osobowych:
- obowiązek informacyjny i wzór zgody na przetwarzanie danych osobowych,
- polityka bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych,
- upoważnienie do przetwarzania danych osobowych,
- umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Dokumenty są dostępne na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu www.irpoznań.com.pl w zakładce ,, Dla firm''. W razie problemów można połączyć się bezpośrednio ze stroną klikając w poniższy link do strony: www.irpoznan.com.pl/strona,ochrona-danych-osobowych.html


znalezionych: 127 na 26 stronach
<<< poprzednia -   2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   - następna >>>

 Dziś imieniny
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Przypominamy o ...

Kursy walut

NBP z

© 2006 - 2020 r. | Opieka i wykonanie : Logi.pl